Eyetracker Tobii X120

Eyetracker Tobii X120 jest autonomiczną jednostką zaprojektowaną do badań eyetrackingowych z wykorzystaniem urządzeń do wyświetlania materiałów, np. telewizor, ekran projektora, lub także badania przedmiotów lub scen. To jest najbardziej elastyczny system do badań, eyetrackingowych zalecany do badań które wymagają szczególnych ustawień.

Model Eyetracker Tobii X120 jest idealny do badań ulotek reklamowych, magazynów oraz produktów, które w trakcie badań respondent ma fizycznie przed oczami. Inne przykłady badań to: badania badań półki, która jest wyświetlana na ekranie projektora, badania użyteczności urządzeń przenośnych, które w trakcie badań respondent trzyma w dłoniach i obsługuje.

Bardzo prosta konfiguracja sprzętu i automatyczna kalibracja eliminuje potrzebę fizycznego mierzenia geometrii ustawienia. Śledzenie ruchów gałki ocznej jest w pełni zautomatyzowane i rozpoczynanie jednym poleceniem. Zaawansowana technologia i oprogramowanie pozwoli na szybkie przeprowadzenie nawet dużych badań.

Model Tobii X120 Eyetracker jest umieszczony w kompaktowej obudowie bez żadnych widocznych i ruszających się urządzeń do śledzenia ruchów gałki ocznej, które pozostają w kontakcie z respondentem. Duża swoboda ruchów głowy pozwala respondentowi zachowywać się naturalnie.

Wysoka dokładność i doskonała kompensacja ruchów głowy dostarcza wysokiej jakości danych. Modele Tobii X120 pozwalają na udział w testu każdemu respondentowi, bez względu na pochodzenie, wiek, noszone okulary lub soczewki kontaktowe. Kompensacja dryftu gwarantuje wysoką tolerancję dla różnych warunków świetlnych, w pomieszczeniu, w którym odbywają się testy.